Forum dyskusyjne Górnego Śląska

Najnowsze wiadomości z Twojego regionu, ciekawe informacje, pomocne dyskusje. To wszystko możesz znaleźć tutaj. Wyraź swoją opinię. To forum czeka na Ciebie!

Spadłam ze schodów w czasie pracy – problem z pracodawcą

Postautor: dolla » pn paź 17, 2016 10:52 pm

dzień dobry, nie wiem czy wlasciwe miejsce do tego, aby opowiedzieć o swoim problemie, ale nie wiem już sama gdzie szukac pomocy.
Awatar użytkownika
dolla

Postautor: PerroRojo » pn paź 17, 2016 11:30 pm

Co się stało???
Awatar użytkownika
PerroRojo

Postautor: dolla » pn paź 17, 2016 11:41 pm

Kilka dni temu spadłam ze schodów w firmie, w której pracuje. Jestem sprzataczka i tak się niefortunnie stało, ze zrobilo mi się nagle slabo, może ze zmeczenia, nie wiem sama…w każdym razie stracilam rownowage i zleciałam z tych schodow dol. Efekt jest taki, ze mam teraz zlamana noge i nadgarstek, a mój pracodawca sobie nic z tego nie zrobil. Uważa, ze to ja niedopelnilam jakiś tam swoich obowiazkow i zrobiłam to celowo. Jaki bylby sens zrobienia sobie takiej krzywdy i unieruchomienia się dobrych kilka miesięcy???? Mam złamanie z przemieszczeniem w nodze. Nie wiem kiedy odzyskam sprawnosc, skad wezme pieniądze na rehabilitacje. Wiecie jak placa takim osobom jak ja … Mam na utrzymaniu dziecko, bo jego ojciec mnie zostawil… i teraz jeszcze to … mam serdecznie dość. A w tym przypadku totalnie nie wiem jak sobie dac rade. I jeszcze mi chyba mniej będą płacić, bo potraktują to jako zwykle chorobowe… Przynajmniej tak mi się odgrazali.
Awatar użytkownika
dolla

Postautor: amitka » wt paź 18, 2016 1:43 am

Nie to już szczyt bezczelności! Wynajmij jakiegoś adwokata!! Idź do jakiegoś rzecznika praw!! No cokolwiek, tylko nie odpuszczaj!!
Awatar użytkownika
amitka

Postautor: lola » wt paź 18, 2016 1:59 am

Dokładnie, nie można odpuscic takiemu pracodawcy!
Awatar użytkownika
lola

Postautor: Kupidyn » wt paź 18, 2016 2:12 am

To ja Ci opowiem swoją historię. W poprzedniej firmie pracowałem jako przedstawiciel handlowy. Jezdzilem dosłownie po całej Polsce. Wpadłem do jednego klienta pod Warszawe, dodatkowo, bo to był teren mojego działania. Mój pracodawca powiedział, ze mogę, ale nie musze tam jechać, ale nie dla mi wyraźnego zakazu. Ja oczywiście pojechałem, bo raz, ze był to klient którego szanowałem i lubiłem, a po drugie – był jednym z najbardziej dochodowych w naszej firmie. Niestety tak się pechowo zlozylo, że kiedy wychodzilem z mojego samochodu zaparkowanego na parkingu wzdłuż ulicy potracil mnie jakiś smarkacz, który zamiast obowiązującej tam 30stki miał 60tkę na liczniku. Ze złamanym biodrem i złamaną lewa reka wyladowalem w szpitalu. 3 miesiace w podwojnym gipsie. W sumie dobrze,ze się tylko na tym skończyło, bo moglo być znacznie gorzej. A mój pracodawca wykpil się wszystkiego, ze sam sobie wzialem delegacje bez jego zgody, ze to się zdarzylo poza biurem, ale zapomnial, że był to jednak wyjazd sluzbowy, a ja nawet nie musialem mieć wyraźnego polecenia, żeby tak to potraktować. Dowiedziałem się o tym oczywiście później jak szukałem w necie jakiejkolwiek pomocy. Wtedy wpadł mi taki link: http://www.lodz-adwokat.pl/uslugi. Moglem się wreszcie dowiedzieć jaki m i przysługują prawa, jak wygląda moja sytuacja i okazało się, ze ewidentnie należy mi się odszkodowanie od pracodawcy za to, co się wydarzyło. Kiedy sprawa trafila wreszcie na wokandę, sąd nie miał wątpliwości, że był to wypadek w pracy i należy mi wlasnie odszkodowanie za tak duzy uszczerbek na zdrowiu.
Awatar użytkownika
Kupidyn

Postautor: dolla » wt paź 18, 2016 2:53 am

Wiem, ze masz rację. Sama nie wiem, co mnie bardziej blokuje – czy to jak zareaguje pracodawca czy to, ze jak przegram, to strace wszelkie srodki do życia… :((((
Awatar użytkownika
dolla

Postautor: amitka » wt paź 18, 2016 3:04 am

Może być i tak i tak, ale jak nie podejmiesz walki, to się nie dowiesz. Na moje oko również masz wielkie szanse na to, aby uzyskać odszkodowanie, bo to był wypadek w pracy.
Awatar użytkownika
amitka

Postautor: Kupidyn » wt paź 18, 2016 4:15 am

Do dziś utykam na lewą nogę i już wiem, że nigdy nie będę już w pełni sprawny. I az boję się pomyśleć, ze mogloby być znacznie gorzej, gdybym nie dostal pieniądze na leczenie i rehabilitację. Dlatego nie poddawaj się tylko z jakaś pomocą prawną działaj w swoim interesie. Powodzenia!
Awatar użytkownika
Kupidyn

Postautor: dolla » wt paź 18, 2016 6:29 am

Okej, dziękuję za porade, postaram się….
Awatar użytkownika
dolla

Następna

kuchnie na wymiar Tarnowskie Góry

Wróć do Wydarzenia