Forum dyskusyjne Górnego Śląska

Najnowsze wiadomości z Twojego regionu, ciekawe informacje, pomocne dyskusje. To wszystko możesz znaleźć tutaj. Wyraź swoją opinię. To forum czeka na Ciebie!

Szukam opinii o roletach rzymskich

Postautor: CzarnaSowa » pn paź 17, 2016 11:22 pm

Hej, zastanawiam się nad zamontowaniem rolet zamiast firan. Koleżanka poleca mi rolety rzymskie, ale troche obawiam się o ich czyszczenie i sam mechanizm. Dotąd raczej byłam zwolenniczką ozdobnych zasłon, ale teraz szukam praktyczniejszych rozwiązań. Poza tym w sypialni chciałabym zasłonić okno czymś nieprzepuszczającym światła. Czy możecie mi doradzić? Poza tym interesują mnie ceny rolet i gdzie je kupić w Warszawie?
Awatar użytkownika
CzarnaSowa

Postautor: DekoratorkaSerc » pn paź 17, 2016 11:46 pm

Na pewno dostaniesz w Warszawie rolety dzień noc Ceny są raczej przystępne, to znaczy porównywalne z innymi typami żaluzji czy rolet, także z tymi, które dostaniesz w marketach budowlanych. Jeśli chodzi o rolety rzymskie, to jak najbardziej mogą zostać wykonane z materiałów nieprzepuszczających światła, a więc na pewno sprawdzą się w sypialni, no i oczywiście jako element dekoracyjny również.
Awatar użytkownika
DekoratorkaSerc

Postautor: CzarnaSowa » wt paź 18, 2016 12:01 am

A możesz polecić jakieś konkretne miejsce, gdzie można dostać?
Awatar użytkownika
CzarnaSowa

Postautor: DekoratorkaSerc » wt paź 18, 2016 2:17 am

Na przykład tu http://moreno.zaluzje-warszawa.eu/rolety-rzymskie. Rolety rzymskie są też bardzo łatwe w czyszczeniu, bo zwykle można szybko odczepić materiał od mechanizmu, który służy do podciągania i opuszczania rolety, i wyprać w zwykłej pralce.
Awatar użytkownika
DekoratorkaSerc

Postautor: Mars » wt paź 18, 2016 4:54 am

Jeśli szukasz praktycznych sposobów na zasłonięcie okna to dostaniesz w Warszawie żaluzje aluminiowe w każdym większym markecie. One są chyba najłatwiejsze do utrzymania w czystości.
Awatar użytkownika
Mars

Postautor: DekoratorkaSerc » wt paź 18, 2016 6:42 am

Fakt, aluminium się nie poplami, ani nie zejdzie lakier, jak przy drewnianych. Ale moim zdaniem jednak rzymskie są bardziej eleganckie, poza tym wbrew pozorom zdjęcie szybkim ruchem materiału i wypranie też jest wygodne. Miałam żaluzje aluminiowe i trzeba się było nieźle namęczyć żeby wypucować każdą lamelkę, czyli te paski, z których są robione żaluzje. Oczywiście wszystko też zależy od stylu wyposażenia, bo na przykład do nowoczesnego, czy do biura aluminiowe będą może lepiej pasować.
Awatar użytkownika
DekoratorkaSerc

Postautor: MalinowaSara » wt paź 18, 2016 8:47 am

Rzymskie są też fajne, bo możesz je przyczepić do sufitu czy ściany nad oknem i zasłonić całą wnękę okienną, nie tylko szybę. To też jest dobre rozwiązanie do sypialni
Awatar użytkownika
MalinowaSara

kuchnie na wymiar Tarnowskie Góry

Wróć do Luźna dyskusja