Forum dyskusyjne Górnego Śląska

Najnowsze wiadomości z Twojego regionu, ciekawe informacje, pomocne dyskusje. To wszystko możesz znaleźć tutaj. Wyraź swoją opinię. To forum czeka na Ciebie!

Jak zostać opiekunką dla osoby starszej w Niemczech?

Postautor: DekoratorkaSerc » pt lut 10, 2017 5:35 am

Słyszę ciągle, że czyjaś siostra, koleżanka, sąsiadka itp. znalazła świetną robotę jako opiekunka dla osób starszych w Niemczech. Zarobki niezłe, delikatnie mówiąc, a praca chyba całkiem wdzięczna i uczciwa. No i teraz moje pytania – jak te wszystkie kobiety to załatwiają? Może i bym chciała, ale to brzmi dla mnie jak abstrakcja na ten moment
Awatar użytkownika
DekoratorkaSerc

Postautor: Bastiat » pt lut 10, 2017 6:17 am

To pewnie różnie bywa, ale moją żonę po prostu zarekomendowała moja kuzynka która na stałe mieszka we Frankfurcie nad Menem. Jakaś tak jej koleżanka z pracy szukała pomocy dla matki no i się udało. Ania zwykle tam mieszka 2-3 miesiące, a potem wraca i mamy czas dla siebie.
Awatar użytkownika
Bastiat

Postautor: DekoratorkaSerc » pt lut 10, 2017 6:41 am

Brzmi łatwo, ale ja takich znajomości nie mam… Co prawda jest rodzina na Wyspach, ale to za daleko od domu i by powroty wyszły drogo. Wolałabym te Niemcy jednak
Awatar użytkownika
DekoratorkaSerc

Postautor: CzarnaSowa » pt lut 10, 2017 7:21 am

Chyba nie ma prostszej drogi niż zatrudnienie się w firmie wysyłającej Polki do Niemiec jako opiekunki. Nie wiem, pewnie jest takich więcej, ale akurat ja trafiłam na laxocare.pl/ i jestem jak najbardziej zadowolona.
Awatar użytkownika
CzarnaSowa

Postautor: Rozalia » pt lut 10, 2017 9:16 am

No na pewno jest łatwo przez agencję, ale jeśli nie będzie ofert, a ci się spieszy, to jedź nawet na żywioł, tam zawsze ludzi do pracy szukają w każdym dużym mieście, a teraz granice otwarte, więc czemu nie korzystać
Awatar użytkownika
Rozalia

kuchnie na wymiar Tarnowskie Góry

Wróć do Ogłoszenia