Forum dyskusyjne Górnego Śląska

Najnowsze wiadomości z Twojego regionu, ciekawe informacje, pomocne dyskusje. To wszystko możesz znaleźć tutaj. Wyraź swoją opinię. To forum czeka na Ciebie!

Jakie przedstawienie profilaktyczne o uzależnieniach dla licealistów polecacie?

Postautor: ferdek » czw lut 23, 2017 1:23 am

Witajcie, pracuje w liceum i w ramach godzin wychowawczych chce zabrać moją klasy na przedstawienie profilaktyczne dotyczące uzależnień: od alkoholu, narkotyków a także Internetu. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim i może coś polecić?
Awatar użytkownika
ferdek

Postautor: amitka » czw lut 23, 2017 2:45 am

Hej, moja starsza córka była z klasą na „żyj w trzeźwości człeku”. Było to dokładnie przedstawienie profilaktyczne dotyczące uzależnienia od alkoholu no i konsekwencji jakie ze sobą to niesie. Pokazali, że alkohol nie może być formą rozrywki czy swoistej nagrody.
Awatar użytkownika
amitka

Postautor: Jusia » czw lut 23, 2017 4:27 am

Witaj, jeżeli chodzi o mocne i zwracające uwagę na uzależnienia od narkotyków przedstawienie profilaktyczne to polecam „szczęście za rogatką”. Moich uczniów dotknął ten spektakl i myślę, że wyciągnęli odpowiednie wnioski. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat organizatorów to wejdź na: http://www.kultura.krakow.pl/index.php/profilaktyka gdzie znajdziesz cały repertuar.
Awatar użytkownika
Jusia

Postautor: PerroRojo » czw lut 23, 2017 6:07 am

Organizowane w Krakowie przedstawienia są bardzo dobrze wykonane. Moja klasa była na „cybernetyczne sny” – chodziło o konsekwencje jakie niesie za sobą nieodpowiedzialne korzystanie z sieci.
Awatar użytkownika
PerroRojo

Postautor: Kupidyn » czw lut 23, 2017 8:38 am

Ja z mojej strony zachęcam cię do pójścia na: Ballada o Marku – jest to recital, dotykający problem alkoholu. Smutna historia, ale o to właśnie w tym chodzi. Posiada walory edukacyjne, omawia wiele współczesnych problemów i zjawisk społecznych.
Awatar użytkownika
Kupidyn

Postautor: CzarnaSowa » czw lut 23, 2017 10:54 am

Jeżeli wybierasz przedstawienie profilaktyczne to koniecznie idźcie na: jak przez sen. Pokazuje jakie konsekwencje niosą za sobą różne uzależnienia w szczególności narkotyki i alkohol. To wszystko pokazane na przykładzie życiorysów znanych muzyków.
Awatar użytkownika
CzarnaSowa

kuchnie na wymiar Tarnowskie Góry

Wróć do Ogłoszenia