Forum dyskusyjne Górnego Śląska

Najnowsze wiadomości z Twojego regionu, ciekawe informacje, pomocne dyskusje. To wszystko możesz znaleźć tutaj. Wyraź swoją opinię. To forum czeka na Ciebie!

Interesuje mnie modlitewnik z modlitwami do sakramentu pokuty.

Postautor: ferdek » czw sie 31, 2017 11:43 pm

Jako katecheta przygotowuję klasę do pierwszej komunii świętej i poszukuję modlitewników jak w temacie. Wiadomo że nieodłącznym elementem jest spowiedź a niestety ciężko pamiętać te wszystkie modlitwy. Żeby ułatwić to dzieciakom chce je wyposażyć w modlitewniki.
Awatar użytkownika
ferdek

Postautor: Rozalia » pt wrz 01, 2017 12:23 am

Zobacz na http://wydawnictwojut.pl/produkty/modlitewniki/sakrament-pokuty-dla-dzieci/. Jest to strona wydawnictwa które oferuje właśnie takie rzeczy. Masz tam taki modlitewnik sakrament pokuty to ważny element w trakcie komunii a dodatkowo wydawnictwo wyposaża je w ilustracje aby umilić czytanie :)
Awatar użytkownika
Rozalia

Postautor: Czekoladka » pt wrz 01, 2017 2:26 am

Sama wyposażałam dzieci w katechizmy z tej strony bo nie tylko są bardzo fajnie ilustrowane ale też lekkie i przyjemne do nauki. Mimo tego że jest teraz duża niechęć do lekcji religii to dzięki takim materiałom dużo łatwiej przykuć uwagę najmłodszych.
Awatar użytkownika
Czekoladka

Postautor: goku » pt wrz 01, 2017 3:57 am

Mi się wydaje że to wina rodziców bo kiedyś to było tak że rodzice kazali iść do kościoła w niedzielę i tyle a teraz dziecko może siedzieć cały dzień przed komputerem i niczym nie musi się martwić. Sam od najmłodszych lat chodzę co niedzielę do kościoła.
Awatar użytkownika
goku

Postautor: Mars » pt wrz 01, 2017 4:41 am

Może i masz rację ale świat idzie do przodu i jakoś to tak wszystko teraz wygląda. Na siłę też nie ma co pchać ale wychodzę z założenia że jeżeli katecheta ma pasję do tego co robi to przekona dzieci do wiary i chodzenia do kościoła chociaż raz na jakiś czas ;)
Awatar użytkownika
Mars

Postautor: MalinowaSara » pt wrz 01, 2017 7:03 am

Ja miałam takiego księdza w szkole że na religii co chwilę stawiał kogoś w koncie a jak nie podpisałeś się pełnym imieniem to wstawiał jedynki.
Awatar użytkownika
MalinowaSara

Postautor: gnojowka » pt wrz 01, 2017 8:41 am

Nie wszyscy księża mają dobre podejście do dzieci. Tak już niestety jest i nic z tym nie zrobimy przecież.
gnojowka

kuchnie na wymiar Tarnowskie Góry

Wróć do Ogłoszenia