Forum dyskusyjne Górnego Śląska

Najnowsze wiadomości z Twojego regionu, ciekawe informacje, pomocne dyskusje. To wszystko możesz znaleźć tutaj. Wyraź swoją opinię. To forum czeka na Ciebie!

Czy wdrożył ktoś system zarządzania magazynem WMS?

Postautor: lori » pn mar 27, 2017 4:33 am

Czy są tutaj osoby mające u siebie na magazynie system jak wyżej w temacie? Zastanawia mnie bardzo czy faktycznie opłaca się w to inwestować bo u mnie niestety logistyka od pewnego czasu mocno kuleje. Są problemy na przyjęciu towaru i niestety mnóstwo błędów w ilościach. Po inwentaryzacji jest OK, ale dość szybko są informacje o tym, że jakiś towar jest, a tak naprawdę go już nie ma. W innym przypadkach regały puste, a na stanach niby coś jest…
Awatar użytkownika
lori

Postautor: brulion » pn mar 27, 2017 4:48 am

Jak dla mnie każde rozwiązanie, które ma usprawnić logistykę w magazynie, jest dobre i warto w nie inwestować. Takie problemy o których piszesz obniżają Twoje możliwości, stajesz się mniej konkurencyjny na rynku i systematycznie tracisz. Wcześniej czy późnij inwestycja się zwróci.
Awatar użytkownika
brulion

Postautor: ferdek » pn mar 27, 2017 6:09 am

Czy mówisz o rozwiązaniach dostępnych tutaj http://www.hkk-consult.pl/rozwiazania/system-zarzadzania-magazynem-wms? Jeśli tak to polecam firmę, nie tylko dlatego, że sam mam ten WMS system zarządzania magazynem sprawdza się świetnie, ale ogólnie jest świetnie przygotowany. Algorytmy rozwiązują wiele problemów, sprawniejsze przyjęcie towaru, ciekawe rozwiązania dla kompletowania zamówień, zmiany w polityce magazynowej. Jak najbardziej warto.
Awatar użytkownika
ferdek

Postautor: MalinowaSara » pn mar 27, 2017 7:10 am

Dorzucę od siebie, że są nawet rozwiązania dotyczące obsługi klienta czy śledzenia wysłanego towaru. To także bardzo się przydaje, szczególnie jak masz magazyn wysyłkowy.
Awatar użytkownika
MalinowaSara

Postautor: lori » pn mar 27, 2017 7:50 am

Tak, właśnie o tych rozwiązaniach myślałem i nadal bardzo się nad nimi zastanawiam ;) Czy firma dopasowywuje te systemy do indywidualnych potrzeb magazynowych?
Awatar użytkownika
lori

Postautor: ferdek » pn mar 27, 2017 9:15 am

Pewnie, że tak. Mało tego, w przypadku WMS masz ogromne możliwości samodzielnej konfiguracji całej polityki magazynowej. Z własnego doświadczenia wiem, że do ustawień optymalnych dochodzi się przez jakiś czas, ale później to już jest super.
Awatar użytkownika
ferdek

Postautor: lori » pn mar 27, 2017 9:34 am

No to chyba trzeba zacząć sięgać do głębokiego portfela firmy ;) Ślicznie dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
lori

kuchnie na wymiar Tarnowskie Góry

Wróć do Inne